Infolinia 800 109 509

Importer PDF Norma

Importer PDF Norma

Opis produktu

Importer plików PDF do programów Norma PRO, Norma STANDARD2 i Norma EXPERT.

Szczegóły

Programy kosztorysowe Norma mają możliwość importowania przedmiarów lub kosztorysów z plików PDF. W ostatnim czasie funkcja ta została rozszerzona o import skanowanych PDF, znacznie poszerzając możliwości pracy z dokumentami. 
 
W zależności od posiadanej wersji Normy użytkownik może skorzystać z następujących funkcji importera PDF:
 
  Norma EXPERT Norma PRO Norma STANDARD 2
 Import PDF TAK  TAK  OPCJA
 Import SKAN PDF  TAK  OPCJA  BRAK
 

Rodzaje plików PDF

Jak widać funkcjonalność importera może różnić się w zależności od rodzaju pliku PDF, który posiadamy. Jak najłatwiej rozróżnić czy plik jest wydrukiem czy skanem?
 
Jeśli w pliku PDF jesteśmy w stanie zaznaczyć fragment tekstu i np. go skopiować do edytora tekstowego to mamy najpewniej do czynienia z bezpośrednim wydrukiem. Jeśli natomiast w PDF nie da się zaznaczyć tekstu to prawdopodobnie jest to skanowany PDF. Skanowane pliki często wyróżnia też słaba jakość zawartości, nierówne ułożenie tabel na kartce czy wrażenie, ze dokument jest kserem.
 
Rzadziej zdarzają się też pliki mieszane, gdzie niektóre fragmentu teksty można zaznaczyć, innych nie, co wynika z błędów w kodowaniu pliku PDF – w efekcie możemy mieć problem z zaimportowanie takiego dokumentu do programu kosztorysowego Norma.
 

Jak zaimportować pliki PDF do Normy?

Zapraszamy do zapoznania się z instrukcją importu plików PDF do programów Norma:

Zapytaj o importer PDF dla Twojej Normy: