Infolinia 800 109 509

Norma STANDARD

Opis produktu

Norma STANDARD to program kosztorysowy będący tańszą alternatywą dla Normy PRO i Normy EXPERT. Posiada podstawową funkcjonalność w zakresie tworzenia kosztorysów metodą szczegółową i uproszczoną, szczególnie sprawdzając się w małych firmach.

Szczegóły

Norma STANDARD - program kosztorysowy dla każdego kosztorysanta

Norma STANDARD jest programem do kosztorysowania łatwym w obsłudze, a jednocześnie bardzo funkcjonalnym. To program o wyglądzie bliźniaczym z Normą EXPERT jednak skierowany do mniej wymagających klientów, którzy w swojej pracy potrzebują podstawowych możliwości tworzenia i edycji kosztorysów zarówno ofertowych, jak i inwestorskich. Normę STANDARD z powodzeniem można zastosować w małej i średniej firmie budowlanej czy biurze kosztorysowym.
 
Bieżąca wersja programu Norma STANDARD to 5.12.300 (sierpień 2021 r.)
 

Najważniejsze cechy programu Norma STANDARD

Tworzenie kosztorysu w programie Norma STANDARD jest proste i wygodne. Program oferuje bogatą bazę katalogów norm (KNR, KNNR itp.), które stanowią fundament do przygotowania przedmiaru i kosztorysu. Dodatkowo dzięki współpracy z najpopularniejszymi bazami cen robót dostępnymi na rynku (Intercenbud, Sekocenbud), Norma STANDARD umożliwia zapisanie cennika w programie i wycenę przedmiaru na jego podstawie.
 
Odświeżony program Norma STANDARD cechuje nowoczesny wygląd i łatwość obsługi. Karty widoków prowadzą użytkownika po ścieżce tworzenia dokumentu od przedmiaru przez jego wycenę, aż po wydruk kosztorysu, ponadto program zyskał wiele nowych możliwości niedostępnych we wcześniejszej jego wersji. Norma STANDARD pozwala na dodawanie pozycji z bogatej bazy katalogów podzielonych wg. branż, dodatkowo użytkownik może stworzyć zestawienie własnych, ulubionych katalogów lub rozdziałów. Wyszukiwanie pozycji w bazie jest łatwiejsze niż wcześniej - cały proces odbywa się na jednym oknie, ponadto dostępne są filtry ograniczające zakres wyszukiwania. Dodane pozycje mogą być edytowane razem w jednym oknie, a nie jak dotychczas pojedynczo.
 
Program kosztorysowy Norma STANDARD może współpracować z programem do przedmiarowania Miara PRO oraz programem do pracy z rysunkami technicznymi CADRysunek. Kosztorys przygotowany w Normie może być zapisany do formatu KSTX, PDF, XLS, a następnie wyeksportowany do programu Microsoft Project w celu stworzenia harmonogramu inwestycji.
 
Opcjonalną, dodatkowo płatną funkcją programu Norma STANDARD jest importer PDF, który umożliwia wczytanie pliku kosztorysu lub przedmiaru zapisanego w tym rozszerzeniu. Po wczytaniu PDFu do Normy STANDARD możliwa jest dalsza praca z dokumentem, jego edycja, wycena itp.
 

Norma STANDARD 365 - licencja roczna

Program kosztorysowy Norma STANDARD jest teraz dostępny w licencji czasowej na 365 dni. Licencja poza programem obejmuje również bieżące aktualizacje zarówno programu jak i cennika Intercenbud.
 
Norma STANDARD 365 działa przez rok - po tym okresie licencję będzie można przedłużyć na kolejny okres lub zakupić program na stałe!
 
Wymagania sprzętowe programu Norma STANDARD
Minimalne wymagania sprzętowe:
 • system operacyjny: Windows 10, Windows 8.1, Windows 7 SP1
 • komputer z procesorem min. Pentium 4 lub równoważnym
 • wolna przestrzeń na dysku komputera: 1 GB HDD
 • minimalna pamięć komputera: 1GB RAM
 • napęd DVD
 • karta graficzna min. 1024x768
 • port USB: program zabezpieczony jest kluczem sprzętowym USB Cipher
 
Zalecane wymagania sprzętowe:
 • system operacyjny: Windows 10, Windows 8.1,  Windows 7 SP1
 • komputer z procesorem min. Intel Core 2 Duo lub równoważnym
 • minimalna pamięć komputera: 2GB RAM
 • karta graficzna min. 1920x1080
 • Internet Explorer 6.0 lub nowszy;
 • zalecany dostęp do łącza internetowego w celu pobierania aktualizacji.

Oferta na zakup programu Norma STANDARD

Program Norma STANDARD jest dostępny w sklepie KOMAKO w kilku wariantach zakupu.
 
Wariant podstawowy przewiduje zakup jednego stanowiska programu wraz aktualnym kwartałem cennika Intercenbud. Dostępna jest również opcja zakupu stanowiska programu wraz z rocznym abonamentem na jego aktualizacje - Buduj z Głową oraz rocznym abonamentem na bazę cen Intercenbud. W ramach rocznych abonamentów użytkownik otrzymuje co kwartał aktualizację cennika i programu (4 wydania w roku).
 
Użytkownicy programu Norma STANDARD , którzy chcieliby mieć możliwość importu plików PDF (kosztorysy, przedmiary) do programu mogą wykupić moduł umożliwiający import. Dla abonentów Buduj z Głową moduł jest dostępny w niższej cenie.
 
Wszystkie aktualne promocje zakupu programu kosztorysowego Norma STANDARD są dostępne w sklepie KOMAKO.
 
  
W naszej ofercie posiadamy również programy kosztorysowe Norma PRO oraz Norma EXPERT.
  
Zapraszamy do biur KOMAKO - jesteśmy obecni w największych miastach:
Szczecin, Poznań, Warszawa, Katowice, Wrocław, Gdańsk, Lublin

Masz pytanie dotyczące programu kosztorysowego Norma STANDARD?

Powiązane produkty