Infolinia 800 109 509

Porównanie programów Norma

Programy kosztorysowe Norma już od wielu lat są popularnym rozwiązaniem przeznaczonym do kosztorysowania robót budowlanych. Oprogramowanie występuje w trzech wersjach funkcjonalnych – przed dokonaniem zakupu warto poznać różnice pomiędzy poszczególnymi wersjami.

Norma PRO vs Norma EXPERT vs Norma STANDARD 2

Najdłużej na rynku, bo od 2003 roku jest Norma PRO - program, który cieszył się i cieszy dużą popularnością wśród kosztorysantów. W 2010 r. pojawiła się następczyni wersji PRO czyli Norma EXPERT. Oferta została dodatkowo wzbogacona o wersję STANDARD 2 w roku 2016 - wersję o ograniczonej funkcjonalności, ale w korzystnej, niższej cenie.

Interfejs – obsługa programów Norma

 
Obsługa Normy PRO była i jest oparta o rozwijane menu i tzw. „toolbar’y” – paski narzędziowe zawierające ikony poleceń. Odnalezienie interesującego narzędzia może wymagać otwarcia okna:
 
 
Norma EXPERT i STANDARD 2 otrzymały nowy sposób obsługi wykorzystujący tzw. wstążkę poleceń. Zaletą wstążki jest to, że polecenia prezentowane na niej zmieniają się w zależności od widoku na jakim pracuje użytkownik:
 
 
Dzięki podziałowi katalogów wg. branż w EXPERT i STANDARD 2 zdecydowanie łatwiej wyszukać interesujący użytkownika katalog, co więcej wyszukiwanie i dodawanie pozycji odbywa się teraz w jednym oknie co znaczenie przyspiesza pracę kosztorysanta.

Baza katalogów w programach Norma– taka sama

 
Wspomnieliśmy o katalogach więc warto dodać, że baza katalogów norm (KNR, KNNR i inne) jest we wszystkich trzech programach dokładnie ta sama.

Importowanie plików PDF do Normy

 
Ważna różnica pomiędzy programami dotyczy importu plików PDF. Warto pamiętać , że w Normie STANDARD 2 ta funkcjonalność jest dodatkowo płatna i ograniczony jedynie do importu „drukowanych” plików. W Normie PRO importowanie wydruków PDF jest zawarte w cenie programu, ale jeśli zamierzamy importować skany, to musimy wyposażyć się w dodatkowo płatny moduł. Dopiero Norma EXPERT daje możliwość importu zarówno „drukowanych”, jak i „skanowanych” PDF od razu po zainstalowaniu programu.
 
Więcej o tym jak importować pliki PDF:

Norma STANDARD 2 365 - licencja roczna

 
Dla programu Norma STANDARD 2 producent przygotował dodatkową ofertę licencji rocznej tzw. 365. W cenie niewiele ponad 1000 zł netto użytkownik otrzymuje możliwość pracy z programem kosztorysowym przez rok. W ramach licencji udostępniany jest importer plików PDF oraz aktualizacje samego oprogramowania oraz cennika Intercenbudu. Licencja roczna to idealna oferta dla firm lub osób, które nie potrzebują programu na stałe i co za tym idzie nie chcą generować sobie niepotrzebnych kosztów.

Pozostałe różnice w programach do kosztorysowania Normach

 
Pełna lista różnic pomiędzy programami z rodziny Norma jest dostępna poniżej:
 
 
Pobierz plik – kliknij tutaj